PD30ETDR10BPM5IO - GavazziAutomation
Skip to Content
Carlo Gavazzi Butik
Hero BannerEnergie-to-Components
Carlo Gavazzi-koncernen
Tillbaka till översikt
Sensors
Photoelectric sensors
PD30ETDR10BPM5IO_12x12.png
PD30ETDR10BPM5IO
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, IO-Link, range 1000 mm, red modulated light 620nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C.C, M8 Plug, 11x31x21mm housing Stainless Steel, IP68 IP69K, ECOLAB
Listpris
Tillgänglighet
Har du frågor om den här produkten? Kontakta oss
Specifikationer
Rated operating distance
0 mm ... 1000 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection Type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Housing material
Metal
Type of emitted light
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67, IP68, IP69K
Rated power supply
10 V ... 30 V