RP1D060D4M1 - GavazziAutomation
Skip to Content
Tienda Carlo Gavazzi
Hero BannerEnergie-to-Components
El Grupo Carlo Gavazzi
Volver a la vista general
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RP1AM1.png
RP1D060D4M1
1-pole PCB mount SSR with DIN adaptor and LED, DC switching, Operating voltage (Ue): 1 - 60 Vdc, Rated current (Ie): 4 Adc, Control voltage (Uc): 6.25 - 34 Vdc
Precio de lista
N/A
Disponibilidad
¿Tienes preguntas sobre este producto? Ponte en contacto con nosotros
Especificaciones
Output switching mode
DC
Number of poles
1
Rated current category
1-5 A-DC
Operating voltage
1 V ... 60 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
6.25 V ... 34 V