RSBT4025FV11HP - GavazziAutomation
Die Carlo Gavazzi Gruppe
Soft Starters and Frequency Drives
RSBT_45mm_New-label_Highres_1.png
RSBT4025FV11HP
3 phase soft starter for scroll compressors, Operating voltage (Ue): 220 - 400 Vac , Rated current (Ie): 25 Aac, Control voltage (Uc): 24 Vac/dc , DIN rail mount, Supply voltage (Us): Internal, 3-phase control
Spezifikationen
Rated operation current Ie at 40 &?176;C Tu
25 A
Rated operating voltage Ue
187 V ... 440 V
Rated power three-phase motor, inline, at 230 V
5.5 kW
Rated power three-phase motor, inline, at 400 V
11 kW
Rated control supply voltage Us at AC 50HZ
0 V ... 0 V
Rated control supply voltage Us at DC
21.6 V ... 26.4 V
Internal bypass
Ja
Product Width
45 mm
Product Height
125 mm
Product Depth
81 mm