RGC1A60CM42GEN - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC_CM_42_GEN.png
RGC1A60CM42GEN
1-pole DIN-rail mount SSR, Zero-cross switching via bus interface (NRG), Real-time data (A, V, W, Hz, kWh, Hrs) and monitoring, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 43 Aac, Built-in overvoltage protection
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
43 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V