PD30ETDR10BPA2IO - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30ETDR10BPA2IO_12x12.png
PD30ETDR10BPA2IO
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, IO-Link, range 1000 mm, red modulated light 620nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C.C, 2m Cable, 11x31x21mm housing Stainless Steel, IP68 IP69K, ECOLAB
Spezifikationen
Rated operating distance
0 mm ... 1000 mm
Connection Type
Cable
Type of emitted light
Polarity free red light
Rated power supply
10 V ... 30 V