PD30ETDI10BPM5IO - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30ETDI10BPM5IO_12x12.png
PD30ETDI10BPM5IO
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, IO-Link, range 1000 mm, infrared modulated light 850nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C., M8 Plug, 11x31x21mm housing Stainless Steel, IP68 IP69K, ECOLAB
Spezifikationen
Rated operating distance
0 mm ... 1000 mm
Connection Type
Connector M8
Type of emitted light
Infrared light
Rated power supply
10 V ... 30 V