PA18CAD10PAM1SA - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PA18CAD10xAM1SA_12x12.png
PA18CAD10PAM1SA
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, range 1000 mm, red modulated light 625nm, Power Supply 10-30VDC, PNP, NO+NC, M12 Plug, IP69K, ECOLAB
Spezifikationen
Rated operating distance
0 mm ... 1000 mm
Output type
PNP
Connection Type
Connector M12
Rated power supply
10 V ... 30 V