PA18CAD10NASA - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PA18CAD10xASA_12x12.png
PA18CAD10NASA
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, range 1000 mm, red modulated light 625nm, Power Supply 10-30VDC, NPN, NO+NC, 2m Cable, IP69K, ECOLAB
Spezifikationen
Rated operating distance
0 mm ... 1000 mm
Output type
NPN
Connection Type
Cable
Rated power supply
10 V ... 30 V